Maailmakoristuspäev ja matk Naissaarel

HikingEstonia klubiliige Koidu Laanemets tegi kokkuvõte meie Maailmakoristuspäevast ja matkast Naissaarel:
Osaleme NAISSAAREL 10 tubli HikingEstonia matkalisega nii 19.sept.Maailmakoristuspäeval kui järgmise päeva matkal läbi saare.
Et hommikul õigeaegselt alustada, saabusime kohale juba eelmisel õhtul. Lennusadamas siseneme rahulike südametega väikelaeva „Kalk“, naljatame ja oleme eelseisvast elevil. Kuid õige pea lasub kajutisse vaikus. Meri muutub maruliseks, sõit kulgeb vastulaines ja igaüks püüab iseendaga kuidagi hakkama saada. Tuulekiirus oli puhanguti 19m/s!!! Kapten on vana rahu ise ja peagi toetavad jalad juba sadamakaid. Furgoonautoga suundume Virbi otsa ja saamegi õhtut nautima hakata. Magamisele ei mõtle veel keegi, vastu ööd võtame ette öömatka Patarei nr.10 sisemusse, enne kui lõpuks „kotile“ maandume.
Varahommikul ujuvad julgemad lainetes, hommikusöögil naudime Botsu (klubi maskott, mopsikoer) 6.aastast sünnipäeva ja lähebki koristuseks. Etteruttavalt – eesmärk saab 100% täidetud, jõuame eelmisel aastal pooleli jäänud kohta ning läänerannik saab prügist puhtaks. Talgujuht Andruse andmetel kogume ligi 8000L segaprügi. Ja see ei olnud kõik, Mendi ja Ester leiavad pudeliposti!!! Hilisõhtul naudime lõpuks saunamõnusid.
Pühapäeval kraamime oma varanatukese kokku ja saadame autoga sadamasse. Ise külastame kõigepealt tuletorni ja seejärel suundume saare idakaldale. Teele jäävad mitmed põnevad militaarobjektid: 160m pikkune Patarei nr.5 tunnel, Ohvitseride kasiino Haldja külas, meremiinide laod ja meremiinide komplekteerimistehas. Väga südamlik ja armas kohtumine on Petkaga (alias Peedo Lehtla), kes esmakordselt kutsub meid OMA KOJU!
Saime põhjaliku ülevaate nii ajaloost kui Petka enda eluloost. Matka kulminatsioon päädib Püha Maarja kiriku ja piknikuga kirikuhoovis. Edasi läbime kalmistu ja võtamegi suuna sadama poole. Matkakilomeetreid koguneb ~20 km.
Tagasisõidul olime hullemaks valmis, vaatamata küljetuulele sujub sõit Tallinnasse rahulikult!

Aitäh Andrus Emerson, aitäh HikingEstonia põneva ja kosutava nädalavahetuse eest!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Submit To Receive Free Files!