Meie inimesed

HikingEstonia matkaklubi sai alguse matkajuhtide aktiivsest eluviisist ning soovist olla eeskujuks, et inimesed veedaksid rohkem aega värskes õhus ning looduses. Meie eesmärk on pakkuda tervislikku ja looduslähedast liikumist iganädalaste organiseeritud matkade näol. Matkamine ei ole vaid sport, aktiivse puhkuse vorm, see on eluviis.

Andrus Aus

Andrus on HikingEstonia asutajaliige ja selle mootor 2018 aasta lõpust. Huvi
looduse ja matkamise vastu on tal püsinud juba lapsest saadik. Tõsisema
matkamisega tegi algust 2005. aastal ja tänaseks on ta reisinud ja matkanud rohkem
kui 55 riigis üle maailma. Suurimateks matkaja saavutuseks peab ta mitmete
kõrgmägede vallutamist, mille hulka kuuluvad Elbrus, Kilimanjaro, Damavand,
Iliniza Norte, Iliniza Sur, Sincholagua, Jbel Toubkal jpt.

Aastatel 2011-2018 elas Andrus Hispaanias Ibiza saarel ning esimese
eestlasena on ta matkanud nii jalgsi, ratta kui kayakiga ümber Ibiza,Formentera ning Menorca
saarte, mis asuvad Baleaaride saarestikus.

2021 aasta talvel matkas ta esimese eestlasena ümber La Gomera ning El Hierro
saarte mis asuvad Aafrikas, Kanaari saarestikus.

2021 aasta Novembris matkas Andrus Camino de Santiago Portugali teel olles rännakul 21 päeva, läbides 700km!

Andrus korraldab kodumaal erinevas stiilis matkasid nii kanuude, räätsade,
tõukekelkude, uiskude, ratastega, jalgsi ja ka koertega.

Tema leivanumber on nii privaatmatkad ettevõtetele, kui ka pikemad retked ja
matkad – näiteks 100 km/24 h kestvusretk ümber Võrtsjärve ning mitmepäevased
jalgsimatkad ja rattaretked koos telkimistega.

Väga südamelähedane on talle keskkonna teemadega tegelemine ja igal aastal
Teeme Ära talgupäeva ja Maailmakoristuspäeva korraldamine. 2018. aastal on Andrus korraldanud
Maailmakoristuspäeva ka Ibiza saarel.

Suure loomaarmastajana korraldab ta mopside kokkutulekuid 2019 aastast.

Tema mops ja matkakoer Botsu on HikingEstonia maskott 🙂

Andrus on vallaline 🙂

Email: info@hikingestonia.com
Tel: +372 56482161

Stanislav Lomunov

Stanislav Lomunov on kogenud giid nii Tallinnas, mujal Eestis, Baltikumis, Venemaal, Soomes ja Ukrainas.

Stanislavil on väga hea huumorimeel, näitlejaveri ja laialdased teadmised nii ajaloost kui tänapäevasest eluolust. Stanislav on hea suhtleja ja väga suurte kogemustega hinnatud giid.

Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli soojustehnika eriala, kuid rohkem tegelenud ekskursioonidega ja linnatuuridega. Talle meeldib mängida tennist, unistada ja tegutseda. Ta on ka Lasnamäe kogukonna aktiivne liige ja 4 lapse isa.

Stanislav räägib vabalt vene, eesti, inglise ja saksa keelt.

Email: stanislav@hikingestonia.com
Tel: +372 5587014

Marika Vakepea

Matkajuht

Olen sündinud Hiiumaal ja kasvanud Saaremaal, nii et looduse rüpes veetsin suurema osa oma lapsepõlvest. Matkamist alustasin koos HikingEstoniaga, väga meeldib koos toreda seltskonnaga avastada uusi ja põnevaid kohti. Vabal ajal tegelen veel ka rahvatantsu ja küpsetamisega.

Lastega olen töötanud üle 10 aasta: õpetaja abina lasteaias Päikene, õpetajana Tallinna Heleni Koolis ning viimased aastad kehalise kasvatuse õpetajana Hilariuse Koolis.

Olen saanud hariduse sotsiaaltöö erialal, läbinud esmaabikoolituse ja kursused alushariduspedagoogikas ning eripedagoogikas, lisaks oman lapsehoidja kutsetunnistust.

E-mail: marika@hikingestonia.com
Tel:+372 56678789

Ülle Sink

Aasta matkaja 2019,2020,2021 / Matkajuht

Igapäevaselt tegelen tekkide ja patjade tootmisega Haljala tehases ning lisaks teen ka massaaži.

Vägagi tõsiselt hakkasin matkamist proovima, kui liitusin HikingEstoniaga, millest sai minu uus eluviis: mõnusalt lahe sõpruskond, nii palju uusi matkakaaslasi! Tahan ikka ja jälle minna ja olla koos nendega looduses.

Matkaja suurimaks saavutuseks pean julgust minna matkama ka Eestist kaugemale (Norra, Lõuna-Aafrika, Soome).

Sander Sõnajalg

Matkajuht

Olen maal sündinud ja kasvanud ning kerge tõmme loodusesse on mul kogu elu olnud.

HikingEstonia avastasin 2019. aastal ja alates sellest hetkest püüan umbes korra kuus ikka nende vahvate inimestega trehvata.

Grupiga matkamine on huvitav, kuna kohtud erinevate inimestega väljaspool oma tutvusringkonda. Selline matkamisviis kindlasti ka distsiplineerib, kuna üksi metsas matkates ehk nii pikki retki ette ei võtaks; samuti võid avastada uusi lahedaid kohti, kuhu hiljem tagasi minna.

Aastal 2021 tuli minu perre ka lisa seega hetkel olen harjumas ka uue terve elu kestva ametiga.

Aga mis põhiline: liikumine on tervislik!

Minge loodusesse!

E-mail: sander@hikingestonia.com
Tel: +372 56789240

Janari

Matkajuht

Janari spetsialiteet on jalgsimatkatehnika ja seda võimalikult laias ampluaas. See tähendab, et lisaks aktiivsele looduses liikumisele integreeritakse matkarajale mõni tehniline varustuse element. Ilmselgelt tähendab see matkajuhi poolt ka vastava varustuse õige ja ohutu kasutamise teooriat, demo ning selle kinnistamiseks kohest praktikat. Heaks näiteks on siinkohal talvine suusamatk – lisaks talvisele aktiivsele keha ja vaimu tugevdavale liikumisele saab matkale tulnu baasteadmised matkasuuskadest (erinevad suuskade ja keppide materjalid, suusakomplekti reguleerimine, pöörded paigal, erinevad sõiduviisid, tõusud ja laskumised, rajategija töö, rutiinid ja drillid suuskadel liikudes jne) ning kogenud instruktori käe all praktilise õppe kogu matkaraja jooksul.

Sügavam huvi maal sündinud poisina looduse vastu tekkis Janaril põhikoolis, mil esmalt Skautliku liikumise ja matkaringiga alustades viisid kõik rajad keskkooli ajaks juba Kaitseliitu. Pärast kohustuslikku riigi teenimist ajateenistus liitus noorsand juba Eesti Kaitseväega. Janari on Kaitseväe tegevliige tänase päevani ning pea 14 aastat riigiteenistust on tema kogemustepagasisse toonud hulga trikke ja nippe, mida ta oma matkadel meelsasti jagab.

Janari on kvalifitseeritud ellujäämise- ja talvesõja instruktor, studeerinud erialaseid oskuseid nii Eestis kui välismaal ning on läbinud Eesti Matkaliidu jalgsimatkatehnika EKR3 koolituse. Igal oma matkal pakub matkajuht lisaks mõnele tehnilisele jalgsimatka nüansile ka omajagu seiklust. On selleks siis talvel suuskadega vesitakistuse ületamine, rabamatkal käepäraste lahendustega ja köietöö abivahendeid kasutades jõe ületus, fatbike matkal kohati meeldivalt porise või suisa rannaliival kulgeva raja valik jne. Seiklust peab saama!

Oma osa Janari käekirjale omastele matkadele on andnud osalemine Ace Xdream seiklusspordi võistlustel, kõigi Eesti sõjalis-sportlike patrullvõistluste poodiumikohtade korjamine ning ka pidev kihk avastada uusi põnevaid paiku, tallata sisse veel käimata matkaradu ning avastada Eestimaa loodust positiivsete inimestega.

Janari korraldab erinevaid jalgsimatka tehnilisi matku: suuskadega, uiskudega, tõukekelguga, räätsadel, jalgrattaga, fatbikega, maastikutõukerattaga, SUP-ga. Matkadel ja eriüritustel on ta suuteline läbi viima põgusat köietöö õpet ja sellega seonduvaid põnevaid laskumisi, huvitavaid ja arendavaid meeskonnatöö harjutusi, metsagurmee valmistamise õpet ja praktikat, üleelamise väljaõpet jms.

Janari suhtleb vabalt inglise keeles ning piiratult elementaarsetele teemadel, ohtrate hääldus- ja kirjavigadega, ka vene keeles. 😉

E-mail: janari@hikingestonia.com
Tel: +372 5394 0190

Andres Turro

Matkajuht

Olen pärit Kesk – Eestist, Järva – Jaanist. Looduses viibida on mulle meeldinud juba algkoolist alates, kui osalesin algklassiõpilasena vanematele klassidele mõeldud loodusringis. Pean märkimisväärseks, et olen käinud iga-aastaselt kevadeti 3-päevasel kummipaadimatkal järjepidevalt juba 30 aastat, nendest 24 aastat seda matka ise juhatades! Paar aastat tagasi andsin selle matka juhtimise üle ning nüüd osalen selles tavamatkajana (eruadmiralina)..

Lisaks olen rattaga etappidena matkanud läbi Oandu-Ikla ja Peraküla-Ähijärve RMK matkarajad ning momendil oleme me oma võrratu rattamatka seltskonnaga etappidena läbimas Kauksi – Penijõe RMK matkarada!

Jalgsi matkama ning jalgsimatku juhtima asusin intensiivsemalt kolm aastat tagasi.

Minu teadmine on alati olnud, et teooria ning praktika peavad käima käsikäes ning seetõttu asusin sügisel 2021 õppima Luua Metsanduskooli matkajuhi eriala.

Igapäevaselt olen usin ettevõtja ning minu ettevõtte kohta on info leitav aadressilt: www.atto.ee

E-mail: andres@hikingestonia.com
Tel: +372 506 4261

Piret Krutob

Decathloni kaupade ostujuht

Looduses olen ikka liikunud: nii jalutades, joostes kui rattaga. Viimasel paaril aastal olen enda jaoks avastanud matkamise. Suuremad matkakogemused mul veel puuduvad.

Olen pikalt elanud Mustamäe-Nõmme metsaparkide lähedal, seega Harku metsarajad ja Mustamäe hüppetorni ümbrus on tuttav juba lapsepõlvest. Praegu elan Saue külje all Vanamõisa külas.

Olen tegelenud ujumisega, allveeorienteerumises olen omal ajal tulnud ka maailmameistriks ja maailma karikavõitjaks.

Igapäevaselt töötan energeetika ja automaatika valdkonnas – tootmisettevõttes, kus algselt varustasin ajamite ja taastuvenergiaseadmete tootmisliine materjalidega, nüüdseks juhin osakonda, mis pakub garantiitellimuste käsitlemise teenust üle maailma. Aastate jooksul olen varustanud kaubandust nii arvutitehnika kui puu-ja köögiviljadega.

E-mail:kaup@hikingestonia.com
Tel:+372 53453513

Mikk Vakepea

Matkajuhi abi / Hiking Estonia parim noormatkaja 2019/2020/2021

Mikk õpib Pelgulinna Gümnaasiumis. 2019. aasta aprillis liitus ta HikingEstonia ridadega ja sellest ajast on matkapisik koguaeg põues. Suurimad väljakutsed on mitmepäevased matkad.

Mikk on noorkotkas ja tegutseb Harju maleva Gustide rühmas.

Tule meiega matkama?

Ootame matkama kõiki alates 12. eluaastast. Teretulnud on ka koerad, kes on harjunud pikkade jalutuskäikudega. Meie matkadega võid julgelt liituda ka siis, kui sa pole varem matkanud. Algajatel soovitame osa võtta matkadest, mis on seitse kuni kümme kilomeetrit pikad.