Meie inimesed

HikingEstonia matkaklubi sai alguse matkajuhtide aktiivsest eluviisist ning soovist olla eeskujuks, et inimesed veedaksid rohkem aega värskes õhus ning looduses. Meie eesmärk on pakkuda tervislikku ja looduslähedast liikumist iganädalaste organiseeritud matkade näol. Matkamine ei ole vaid sport, aktiivse puhkuse vorm, see on eluviis.

Andrus Aus

Andrus on HikingEstonia asutajaliige ja selle mootor. Huvi looduse ja matkamise vastu on püsinud juba lapsest saati. Tõsisema matkamisega tegi algust 2005. aastal. Ta on tänaseks reisinud ja matkanud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Suurimateks matkaja saavutuseks peab ta mitmete kõrgmägede vallutamist, mille hulka kuuluvad Elbrus, Kilimanjaro, Damavand jpt.

Andrus korraldab erinevas stiilis matkasid, sh  ka seiklusmatku kanuu ja maastikurattaga. Väga südamelähedane on talle keskkonnateemadega tegelemine ja talgumatkade korraldamine. Andrus on korraldanud 2018. aasta Maailmakoristuspäeva Ibiza saarel ja mitmeid talgupäevi ja talgumatkasid Eestis.

Ta on läbinud erinevaid matkajate, matkajuhtide ja esmaabikoolitusi ja suhtleb vabalt eesti, vene, inglise ja soome keeles ning saab hakkama ka hispaania keelega.

Email: info@hikingestonia.com
Tel: +372 56482161

Stanislav Lomunov

Stanislav Lomunov on kogenud giid nii Tallinnas, mujal Eestis, Baltikumis, Venemaal, Soomes ja Ukrainas.

Stanislavil on väga hea huumorimeel, näitlejaveri ja laialdased teadmised nii ajaloost kui tänapäevasest eluolust. Stanislav on hea suhtleja ja väga suurte kogemustega hinnatud giid.

Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli soojustehnika eriala, kuid rohkem tegelenud ekskursioonidega ja linnatuuridega. Talle meeldib mängida tennist, unistada ja tegutseda. Ta on ka Lasnamäe kogukonna aktiivne liige ja 4 lapse isa.

Stanislav räägib vabalt vene, eesti, inglise ja saksa keelt.

Email: stanislav@hikingestonia.com
Tel: +372 5587014

Meri Heinsalu

Matkajuht

Matkapisiku süstis minusse ema, kellega tegime pikki jalutuskäike ja uurisime koos loodust. Kooli ajal käsin loodussõprade ringis, kus käidi samuti looduses matkadel ja laagrites. Õppeekspeditsioonid toimusid Koola poolsaarele, Kaukaasiasse ja Turkmeeniasse. Keskkooli ajal liitusin Tallinna Matkaklubiga, läbisin alg- ja kesktaseme kursused, osalesin õppelaagrites ja kategooriamatkadel lisaks Eestile ka Fanis, Kuriiilidel, Dolomiitides, Püreneedes, Rumeenias, samuti Lätis-Leedus, Soomes, Rootsis ja Norras.

Matkan jalgsi, suuskade ja rattaga, ise olen korraldanud põhiliselt jalgrattamatku Eestis ja lähivälismaal. Viimasel kümnel aastal oleme abikaasaga käinud automatkadel pea kõigis Euroopa riikides.

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli zooloogia ja bioloogiaõpetajana, oman teadusmagistri kraadi bioloogia didaktikas. Pärast ülikooli olin toimetaja “Õpetajate Lehes”. Praegu töötan ma Viimsi koolis bioloogiaõpetajana ja püüan ka oma õpilasi võimalikult palju metsa viia. Vabal ajal käin muidugi matkamas, aga ka koroonavõistustel ja peotantsutreeningutel.

E-mail: meri@hikingestonia.com
Tel:+372 53673865

Marika Vakepea

Matkajuht

Olen sündinud Hiiumaal ja kasvanud Saaremaal, nii et looduse rüpes veetsin suurema osa oma lapsepõlvest. Matkamist alustasin koos HikingEstoniaga, väga meeldib koos toreda seltskonnaga avastada uusi ja põnevaid kohti. Vabal ajal tegelen veel ka rahvatantsu ja küpsetamisega.

Lastega olen töötanud 10 aastat: õpetaja abina lasteaias Päikene, õpetajana Tallinna Heleni Koolis ning viimased kaks aastat kehalise kasvatuse õpetajana Hilariuse Koolis.

Olen saanud hariduse sotsiaaltöö erialal, läbinud esmaabikoolituse ja kursused alushariduspedagoogikas ning eripedagoogikas, lisaks oman lapsehoidja kutsetunnistust.

E-mail: marika@hikingestonia.com
Tel:+372 56678789

Ülle Sink

Aasta matkaja 2019 ja 2020 / matkajuhi abi

Igapäevaselt tegelen tekkide ja patjade tootmisega Haljala tehases ning lisaks teen ka massaaži.

Vägagi tõsiselt hakkasin matkamist proovima, kui liitusin HikingEstoniaga, millest sai minu uus eluviis: mõnusalt lahe sõpruskond, nii palju uusi matkakaaslasi! Tahan ikka ja jälle minna ja olla koos nendega looduses.

Matkaja suurimaks saavutuseks pean julgust minna matkama ka Eestist kaugemale (Norra, Lõuna-Aafrika, Soome).

Sander Sõnajalg

Matkajuht

Olen maal sündinud ja kasvanud ning kerge tõmme loodusesse on mul kogu elu olnud.

HikingEstonia avastasin 2019. aastal ja alates sellest hetkest püüan umbes korra kuus ikka nende vahvate inimestega trehvata.

Grupiga matkamine on huvitav, kuna kohtud erinevate inimestega väljaspool oma tutvusringkonda. Selline matkamisviis kindlasti ka distsiplineerib, kuna üksi metsas matkates ehk nii pikki retki ette ei võtaks; samuti võid avastada uusi lahedaid kohti, kuhu hiljem tagasi minna.

Aga mis põhiline: liikumine on tervislik!

Minge loodusesse!

E-mail: sander@hikingestonia.com
Tel: +372 56789240

Mikk Vakepea

Matkajuhi abi / Hiking Estonia parim noormatkaja 2019/2020

Mikk õpib Pelgulinna Gümnaasiumis. 2019. aasta aprillis liitus ta HikingEstonia ridadega ja sellest ajast on matkapisik koguaeg põues. Suurimad väljakutsed on mitmepäevased matkad.

Mikk on noorkotkas ja tegutseb juba poolteist aastat Harju maleva Gustide rühmas. Nii 2019. kui 2020. aastal valiti ta HikingEstonia parimaks noormatkajaks.

Piret Krutob

Decathloni kaupade ostujuht

Looduses olen ikka liikunud: nii jalutades, joostes kui rattaga. Viimasel paaril aastal olen enda jaoks avastanud matkamise. Suuremad matkakogemused mul veel puuduvad.

Olen pikalt elanud Mustamäe-Nõmme metsaparkide lähedal, seega Harku metsarajad ja Mustamäe hüppetorni ümbrus on tuttav juba lapsepõlvest. Praegu elan Saue külje all Vanamõisa külas.

Olen tegelenud ujumisega, allveeorienteerumises olen omal ajal tulnud ka maailmameistriks ja maailma karikavõitjaks.

Igapäevaselt töötan energeetika ja automaatika valdkonnas – tootmisettevõttes, kus algselt varustasin ajamite ja taastuvenergiaseadmete tootmisliine materjalidega, nüüdseks juhin osakonda, mis pakub garantiitellimuste käsitlemise teenust üle maailma. Aastate jooksul olen varustanud kaubandust nii arvutitehnika kui puu-ja köögiviljadega.

E-mail:kaup@hikingestonia.com
Tel:+372 53453513

Tule meiega matkama?

Ootame matkama kõiki alates 12. eluaastast. Teretulnud on ka koerad, kes on harjunud pikkade jalutuskäikudega. Meie matkadega võid julgelt liituda ka siis, kui sa pole varem matkanud. Algajatel soovitame osa võtta matkadest, mis on seitse kuni kümme kilomeetrit pikad.