Meie inimesed

HikingEstonia

Andrus Aus

Andrus on HikingEstonia asutajaliige ja selle mootor 2018 aasta lõpust. Huvi looduse ja matkamise vastu on tal püsinud juba lapsest saadik. Tõsisema matkamisega tegi algust 2005. aastal ja tänaseks on ta reisinud ja matkanud rohkem kui 55 riigis üle maailma. Suurimateks matkaja saavutuseks peab ta mitmete kõrgmägede vallutamist, mille hulka kuuluvad Elbrus, Kilimanjaro, Damavand, Iliniza Norte, Iliniza Sur, Sincholagua, Jbel Toubkal jpt.

Aastatel 2011-2018 elas Andrus Hispaanias Ibiza saarel ning esimese eestlasena on ta matkanud nii jalgsi, ratta kui kayakiga ümber Ibiza,Formentera ning Menorca saarte, mis asuvad Baleaaride saarestikus.

2021. aasta talvel matkas ta esimese eestlasena ümber La Gomera ning El Hierro saarte mis asuvad Aafrikas, Kanaari saarestikus.

2021. aasta Novembris matkas Andrus Camino de Santiago Portugali teel olles rännakul 21 päeva, läbides 700km!

2022/2023 talveperioodil matkas Andrus esimese eestlasena läbi kõik 8 Kanaari saart 28 päevaga olles teel 28 päeva ja kokku tuli matk 550km.

Andrus korraldab kodumaal erinevas stiilis matkasid nii kanuude, räätsade, tõukekelkude, uiskude, ratastega, jalgsi ja ka koertega.

Tema leivanumber on nii privaatmatkad ettevõtetele, kui ka pikemad retked ja matkad – näiteks 100 km/24 h kestvusretk ümber Võrtsjärve ning mitmepäevased jalgsimatkad ja rattaretked koos telkimistega.

Väga südamelähedane on talle keskkonna teemadega tegelemine ja igal aastal Teeme Ära talgupäeva ja Maailmakoristuspäeva korraldamine. 2018. aastal on Andrus korraldanud Maailmakoristuspäeva ka Ibiza saarel.

Suure loomaarmastajana korraldab ta mopside kokkutulekuid 2019 aastast.

Tema mops ja matkakoer Botsu on HikingEstonia maskott 🙂

Andrus on vallaline 🙂

Email: info@hikingestonia.com
Tel: +372 56482161

HikingEstonia

Stanislav Lomunov

Stanislav Lomunov on kogenud giid nii Tallinnas, mujal Eestis, Baltikumis, Venemaal, Soomes ja Ukrainas.

Stanislavil on väga hea huumorimeel, näitlejaveri ja laialdased teadmised nii ajaloost kui tänapäevasest eluolust. Stanislav on hea suhtleja ja väga suurte kogemustega hinnatud giid.

Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli soojustehnika eriala, kuid rohkem tegelenud ekskursioonidega ja linnatuuridega. Talle meeldib mängida tennist, unistada ja tegutseda. Ta on ka Lasnamäe kogukonna aktiivne liige ja 4 lapse isa.

Stanislav räägib vabalt vene, eesti, inglise ja saksa keelt.

Email: stanislav@hikingestonia.com
Tel: +372 5587014

HikingEstonia

Sander Sõnajalg

Olen maal sündinud ja kasvanud ning kerge tõmme loodusesse on mul kogu elu olnud.

HikingEstonia avastasin 2019. aastal ja alates sellest hetkest püüan umbes korra kuus ikka nende vahvate inimestega trehvata.

Grupiga matkamine on huvitav, kuna kohtud erinevate inimestega väljaspool oma tutvusringkonda. Selline matkamisviis kindlasti ka distsiplineerib, kuna üksi metsas matkates ehk nii pikki retki ette ei võtaks; samuti võid avastada uusi lahedaid kohti, kuhu hiljem tagasi minna.

Aastal 2021 tuli minu perre ka lisa seega hetkel olen harjumas ka uue terve elu kestva ametiga.

Aga mis põhiline: liikumine on tervislik!

Minge loodusesse!

E-mail: sander@hikingestonia.com
Tel: +372 56789240