Meie inimesed

HikingEstonia matkaklubi sai alguse matkajuhtide aktiivsest eluviisist ning soovist olla eeskujuks, et inimesed veedaksid rohkem aega värskes õhus ning looduses. Meie eesmärk on pakkuda tervislikku ja looduslähedast liikumist iganädalaste organiseeritud matkade näol. Matkamine ei ole vaid sport, aktiivse puhkuse vorm, see on eluviis.

Andrus Aus

Andrus on HikingEstonia asutajaliige ja selle mootor. Huvi looduse ja matkamise vastu on püsinud juba lapsest saati. Tõsisema matkamisega tegi algust 2005. aastal. Ta on tänaseks reisinud ja matkanud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Suurimateks matkaja saavutuseks peab ta mitmete kõrgmägede vallutamist, mille hulka kuuluvad Elbrus, Kilimanjaro, Damavand jpt.

Andrus korraldab erinevas stiilis matkasid, sh  ka seiklusmatku kanuu ja maastikurattaga. Väga südamelähedane on talle keskkonnateemadega tegelemine ja talgumatkade korraldamine. Andrus on korraldanud 2018. aasta Maailmakoristuspäeva Ibiza saarel ja mitmeid talgupäevi ja talgumatkasid Eestis.

Ta on läbinud erinevaid matkajate, matkajuhtide ja esmaabikoolitusi ja suhtleb vabalt eesti, vene, inglise ja soome keeles ning saab hakkama ka hispaania keelega.

Email: info@hikingestonia.com
Tel: +372 56482161

Stanislav Lomunov

Stanislav Lomunov on kogenud giid nii Tallinnas, mujal Eestis, Baltikumis, Venemaal, Soomes ja Ukrainas.

Stanislavil on väga hea huumorimeel, näitlejaveri ja laialdased teadmised nii ajaloost kui tänapäevasest eluolust. Stanislav on hea suhtleja ja väga suurte kogemustega hinnatud giid.

Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli soojustehnika eriala, kuid rohkem tegelenud ekskursioonidega ja linnatuuridega. Talle meeldib mängida tennist, unistada ja tegutseda. Ta on ka Lasnamäe kogukonna aktiivne liige ja 4 lapse isa.

Stanislav räägib vabalt vene, eesti, inglise ja saksa keelt.

Email: stanislav@hikingestonia.com
Tel: +372 5587014

Marika Vakepea

Matkajuht

Olen sündinud Hiiumaal ja kasvanud Saaremaal, nii et looduse rüpes veetsin suurema osa oma lapsepõlvest. Matkamist alustasin koos HikingEstoniaga, väga meeldib koos toreda seltskonnaga avastada uusi ja põnevaid kohti. Vabal ajal tegelen veel ka rahvatantsu ja küpsetamisega.

Lastega olen töötanud 10 aastat: õpetaja abina lasteaias Päikene, õpetajana Tallinna Heleni Koolis ning viimased kaks aastat kehalise kasvatuse õpetajana Hilariuse Koolis.

Olen saanud hariduse sotsiaaltöö erialal, läbinud esmaabikoolituse ja kursused alushariduspedagoogikas ning eripedagoogikas, lisaks oman lapsehoidja kutsetunnistust.

E-mail: marika@hikingestonia.com
Tel:+372 56678789

Ülle Sink

Aasta matkaja 2019 ja 2020 / matkajuhi abi

Igapäevaselt tegelen tekkide ja patjade tootmisega Haljala tehases ning lisaks teen ka massaaži.

Vägagi tõsiselt hakkasin matkamist proovima, kui liitusin HikingEstoniaga, millest sai minu uus eluviis: mõnusalt lahe sõpruskond, nii palju uusi matkakaaslasi! Tahan ikka ja jälle minna ja olla koos nendega looduses.

Matkaja suurimaks saavutuseks pean julgust minna matkama ka Eestist kaugemale (Norra, Lõuna-Aafrika, Soome).

Sander Sõnajalg

Matkajuht

Olen maal sündinud ja kasvanud ning kerge tõmme loodusesse on mul kogu elu olnud.

HikingEstonia avastasin 2019. aastal ja alates sellest hetkest püüan umbes korra kuus ikka nende vahvate inimestega trehvata.

Grupiga matkamine on huvitav, kuna kohtud erinevate inimestega väljaspool oma tutvusringkonda. Selline matkamisviis kindlasti ka distsiplineerib, kuna üksi metsas matkates ehk nii pikki retki ette ei võtaks; samuti võid avastada uusi lahedaid kohti, kuhu hiljem tagasi minna.

Aga mis põhiline: liikumine on tervislik!

Minge loodusesse!

E-mail: sander@hikingestonia.com
Tel: +372 56789240

Janari

Matkajuht

Janari spetsialiteet on jalgsimatkatehnika ja seda võimalikult laias ampluaas. See tähendab, et lisaks aktiivsele looduses liikumisele integreeritakse matkarajale mõni tehniline varustuse element. Ilmselgelt tähendab see matkajuhi poolt ka vastava varustuse õige ja ohutu kasutamise teooriat, demo ning selle kinnistamiseks kohest praktikat. Heaks näiteks on siinkohal talvine suusamatk – lisaks talvisele aktiivsele keha ja vaimu tugevdavale liikumisele saab matkale tulnu baasteadmised matkasuuskadest (erinevad suuskade ja keppide materjalid, suusakomplekti reguleerimine, pöörded paigal, erinevad sõiduviisid, tõusud ja laskumised, rajategija töö, rutiinid ja drillid suuskadel liikudes jne) ning kogenud instruktori käe all praktilise õppe kogu matkaraja jooksul.

Sügavam huvi maal sündinud poisina looduse vastu tekkis Janaril põhikoolis, mil esmalt Skautliku liikumise ja matkaringiga alustades viisid kõik rajad keskkooli ajaks juba Kaitseliitu. Pärast kohustuslikku riigi teenimist ajateenistus liitus noorsand juba Eesti Kaitseväega. Janari on Kaitseväe tegevliige tänase päevani ning pea 14 aastat riigiteenistust on tema kogemustepagasisse toonud hulga trikke ja nippe, mida ta oma matkadel meelsasti jagab.

Janari on kvalifitseeritud ellujäämise- ja talvesõja instruktor, studeerinud erialaseid oskuseid nii Eestis kui välismaal ning on läbinud Eesti Matkaliidu jalgsimatkatehnika EKR3 koolituse. Igal oma matkal pakub matkajuht lisaks mõnele tehnilisele jalgsimatka nüansile ka omajagu seiklust. On selleks siis talvel suuskadega vesitakistuse ületamine, rabamatkal käepäraste lahendustega ja köietöö abivahendeid kasutades jõe ületus, fatbike matkal kohati meeldivalt porise või suisa rannaliival kulgeva raja valik jne. Seiklust peab saama!

Oma osa Janari käekirjale omastele matkadele on andnud osalemine Ace Xdream seiklusspordi võistlustel, kõigi Eesti sõjalis-sportlike patrullvõistluste poodiumikohtade korjamine ning ka pidev kihk avastada uusi põnevaid paiku, tallata sisse veel käimata matkaradu ning avastada Eestimaa loodust positiivsete inimestega.

Janari korraldab erinevaid jalgsimatka tehnilisi matku: suuskadega, uiskudega, tõukekelguga, räätsadel, jalgrattaga, fatbikega, maastikutõukerattaga, SUP-ga. Matkadel ja eriüritustel on ta suuteline läbi viima põgusat köietöö õpet ja sellega seonduvaid põnevaid laskumisi, huvitavaid ja arendavaid meeskonnatöö harjutusi, metsagurmee valmistamise õpet ja praktikat, üleelamise väljaõpet jms.

Janari suhtleb vabalt inglise keeles ning piiratult elementaarsetele teemadel, ohtrate hääldus- ja kirjavigadega, ka vene keeles. 😉

E-mail: janari@hikingestonia.com
Tel: +372 5394 0190

Mikk Vakepea

Matkajuhi abi / Hiking Estonia parim noormatkaja 2019/2020

Mikk õpib Pelgulinna Gümnaasiumis. 2019. aasta aprillis liitus ta HikingEstonia ridadega ja sellest ajast on matkapisik koguaeg põues. Suurimad väljakutsed on mitmepäevased matkad.

Mikk on noorkotkas ja tegutseb juba poolteist aastat Harju maleva Gustide rühmas. Nii 2019. kui 2020. aastal valiti ta HikingEstonia parimaks noormatkajaks.

Piret Krutob

Decathloni kaupade ostujuht

Looduses olen ikka liikunud: nii jalutades, joostes kui rattaga. Viimasel paaril aastal olen enda jaoks avastanud matkamise. Suuremad matkakogemused mul veel puuduvad.

Olen pikalt elanud Mustamäe-Nõmme metsaparkide lähedal, seega Harku metsarajad ja Mustamäe hüppetorni ümbrus on tuttav juba lapsepõlvest. Praegu elan Saue külje all Vanamõisa külas.

Olen tegelenud ujumisega, allveeorienteerumises olen omal ajal tulnud ka maailmameistriks ja maailma karikavõitjaks.

Igapäevaselt töötan energeetika ja automaatika valdkonnas – tootmisettevõttes, kus algselt varustasin ajamite ja taastuvenergiaseadmete tootmisliine materjalidega, nüüdseks juhin osakonda, mis pakub garantiitellimuste käsitlemise teenust üle maailma. Aastate jooksul olen varustanud kaubandust nii arvutitehnika kui puu-ja köögiviljadega.

E-mail:kaup@hikingestonia.com
Tel:+372 53453513

 

Kairi Kallaste

Matkajuht ja asjatoimetaja

Olen sündinud ja kasvanud Tallinnas, ent alates viiendast eluaastast veetnud oma lapsepõlvesuved terve kuu pikkustes telklaagrites, kus iga päev võtsime kasvatajatega ette matku ja käisime ujumas, tegime sporti ja õhtuti lõket ning tegelesime laagrielu teiste külgedega. Samuti möödus osa koolivaheaega alati Kassaris, kus hulkusin pikad päevad ringi ja sain kohaliku loodusega heaks sõbraks. Ilmselt on see tõmme eluslooduse ja välielu poole pärit just sellest ajast.

Loodussõprade ring, suvelaagrid Paatsalus linde rõngastades ja taimi tundma õppides, hiljem juba Tartu Ülikoolis bioloogia õppimine on tänase päevani säilitanud erksa tähelepanu kõige elusa suhtes. Soov minna mägedesse viis ka üheks hooajaks õppima mägimatkakooli. Bioloogiaõpingute ajal on ette võetud väga erinevaid seiklusi ja suvepraktikatel Eestimaa loodust lähemalt tundma õpitud. Hilisemas elus olen käinud avastamas nii põneva loodusega teisi maid kui ka seigelnud Maarjamaa maastikel. Kõige põnevamaks elamuseks seni pean Uus-Meremaa saarte avastamist ja La Gomera saare lummavat loodust ookeani keskel.

Igapäevase kontoritöö tasakaaluks lihtsalt peab vabal ajal õue minema! Looduses on hea uidata üksi: siis tunnetad erilise selgusega vaikust, rahu ja tasakaalu. Aga veelgi toredam on nõnda teha koos heade inimestega, kellega jagad seda rõõmu, uudishimu ja pealehakkamist võtta ette midagi ilusat, ägedat ja mõnikord lausa pöörast, mida üksi kunagi ette ei võtaks. HikingEstonia matkajad on just selline südamlik seltskond, kellega tasub lähemalt tuttavaks saada!

E-mail: kairi@hikingestonia.com
Tel: +372 5261230

Tule meiega matkama?

Ootame matkama kõiki alates 12. eluaastast. Teretulnud on ka koerad, kes on harjunud pikkade jalutuskäikudega. Meie matkadega võid julgelt liituda ka siis, kui sa pole varem matkanud. Algajatel soovitame osa võtta matkadest, mis on seitse kuni kümme kilomeetrit pikad.