Kodukord

HikingEstonia ei ole üleliigsete reeglitega matkakorraldus ettevõte, aga mõnusa matkapäeva parema organiseerimise huvides oleme siiski kirja pannud mõned üldised reeglid, mida palume kõigil järgida. Leidke need paar minutit, et reeglid läbi lugeda!

  1. Saabuge kohale 15 minutit enne matka või tegevust (et registreeruda ja asjakohast informatsiooni saada).
  2. Kõik matkad ja tegevused algavad õigeaegselt.
  3. Kui olete registreerunud matkale, ent teil ei ole võimalik kohale tulla, palun saatke meile sõnum FB lehe kaudu või numbrile (+372) 56482161, et me teaksime teid mitte oodata. Ei ole vaja teavitada, miks te kohale ei saa tulla (tegu ei ole kooliga), aga loodetavasti ei jäta te tulemata, sest teil teile tehti põnevam ettepanek päeva sisustamiseks või te soovite lihtsalt kauem magada.
  4. Matkade ajal ei ole lubatud alkoholi tarbimine ning suitsetamine.
  5. Matkade ajal ei ole lubatud kasutada kõrvaklappe.
  6.  Mobiiltelefon peab olema matka ajal hääletu peal või välja lülitatud. Loomulikult on lubatud telefoni kasutamine hädaolukorras ja pildistamiseks.
  7. Matkajuht määrab matka tempo ning te peate järgima tema juhiseid kogu grupi turvalisuse huvides. Proovige matkajuhist mitte mööduda (me teame, et see on keeruline), sest võite tahtmatult kogu grupi tempot tõsta või vales suunas liikuda.
  8. Matkad toimuvad grupina. turvalisuse huvides ei ole lubatud grupist lahkumine enne matka lõppu. Lisaks hakkaksime me teist puudust tundma.
  9. Kui otsustate erakorralistel asjaoludel matkalt lahkuda, palun teavitage sellest kindlasti matkajuhti. Grupist lahkudes vastutate ise oma navigatsiooni eest.
  10. Matkamisel on vajalikud korralikud matkamis- või spordijalanõud/saapad. Sellele reeglile ei ole erandeid. Soovituslik on kõndimisvarustus.
  11. Matkamine, kõndimine, ronimine või mägedes ronimine võib olla ohtlik ning tegevustes osaledes olete te täielikult teadlik nende riskidest teie turvalisusele ja elule. Iga inimene vastutab oma turvalisuse eest matka jooksul.
  12. Peate olema vanem kui 12 aastat, et klubi tavamatkadel osaleda. Alla 12aastased on oodatud meie lühematele matkadele (lastematkad).
  13. Vastutate ise selle eest, et hindate oma tervise piisavalt heaks, et osaleda klubi matkadel või sündmustel. Teie perearst nõustab teid, kui te pole selles kindel.
  14. Hästikoolitatud ja positiivsed koerad on meie matkadele oodatud. Omanik vastutab, et koer ei segaks teisi matkajaid ning et koer oleks rihma otsas, kui vaja.
  15. Kui olete uus matkaja, siis palun andke kohtumispunktis matkajuhile teada, et olete kohal ning kes te olete.
  16. Andke matkajuhile teada, kui teie terviseseisundist tulenevalt võite vajada tema abi matka jooksul. Kui ta ei suuda teid aidata, siis teil ei ole võimalik matkal osaleda. Palun selgitage see välja enne matka algust.
  17. Kogu prügi tuleb endaga kaasa võtta. Järgime kohalikke seadusi ja põhimõtteid, et ei jäta endast prahti maha, kuna see on ainuõige viis toimimiseks.

Rohkem reegleid pole. Nautige matka ja leidke uusi sõpru, aga ärge muutuge pealetükkivaks. Üldiselt proovime läheneda oma reeglitele pragmaatiliselt ja kergelt, kuid palun pange tähele, et turvalisust võtame me väga tõsiselt ning ootame sama ka teilt.