HikingEstonia suvepäevad Haanjamehe talus, August 2021

Meie suvepäevitaja Ave jagab oma meenutusi ägedast kohtumisest kesk Haanjamaa kauneid “mägesid” ja järvi.

HikingEstonia suvepäevad Haanjamehe talus – siia on juba sisse kirjutatud, et saab matkata, ujuda, koduseid roogasid, nalja ja naeru vahvate kaasteelistega! Kõike sai ja palju rohkemgi veel.

Reede õhtul kogunesime, kallistasime vanu tuttavaid, uutega olime esialgu ettevaatlikumad. Pika laua õhtusöök, saun, tiiki hüppamine, lõbus lauamäng ja juba tundsin, et tunnen kõiki neid toredaid inimesi.

Laupäeva hommik algas hommikupudru ja võileibadega (tänud teile Ülle ja Ko!) terrassil, mis äratas keha ja meele, et jätkata matkajuht Janari nugade õpitoas. Mees teadis, mis mees rääkis ja väga hästi rääkis! Saime teada nugade ehitusest ja ka seda, et see kõige odavam ja lihtsam ei pruugigi kõige kehvem variant olla. Aukartust äratavaid nugasid oli põnev vaadata ja hiljem ka teritada / luisata.

Kell 11.00 matkasaapad jalga ja Haanja kõrgustiku matkale. Ilm oli ilus, rajad kruusateedest asfaldini, aasadest rägastikuga metsaalusteni, laugetest kõrgeima tipuni – Suure Munamäe vaatetornini. Milline nauding oli vahepaus Kavadi järve ääres, kus meid oodati sooja supi, maiustuste ja teega – need maitsevad peale 10 km kõndimist, matkasaabastest jalgade puhkamist (mõnede puhul ka värskendavat suplust) ülihästi. Üllatava energia annab selline paus ja matk võis jätkuda, rääkides erinevate matkakaaslastega, kuulates vahvaid lugusid ja ka õpetussõnu (näiteks, et käsi võiks vahepeal üleval hoida). Kokku matkasime 18,2 km.

Haanjamehe talus ootas meid saun, tiik, õhtusöök, juht Andruse kokkuvõte, plaanid, tänusõnad koos õhtusöögiga. Aga õhtu alles algas: Muhu klubi rõõmsate inimestega võistlusmängud oli välja mõelnud Andrus ning kõige tipuks keerutas „mees nagu orkester“ õhtul plaate ühisel diskol.

Pühapäeva hommik algas pannkookidega (kummardus, Ülle ja Ko) ja jätkus Papagoi Teatriga. Haanjamehe talu peamaja II korrusel on linnutreener Katarina Kadri muinasjutumaaline „pesa“, kus ta teatraalselt rääkis meile papagoide (ja ka teiste lindude) hingeelust, nägime uhkeid, tarku linde! Veel oli meile külla tulnud Eestimaa Looduse Fondi esindaja, loodustalgute korraldaja ning Facebooki „Matkajad“ grupi asutaja Katrin Loss – rõõm teada kui palju ettevõtlikke, särasilmseid „mootoreid“ meil Eestis on.
Ausalt! Saadud infot, emotsioone, vestlusi kaasteelistega sain ma mitu päeva naeratus näol seedida – siiras tänu teile!

Vaata kogu pildigaleriid siit

Facebook
Twitter
LinkedIn

Submit To Receive Free Files!