12/24 h kestvusretk ümber Võrtsjärve 50/100 km Juuli 2021

Võrtsjärve 100 km ja 24 h kestnud kestvusretke võttis kokku sel aastal ainukese naisena lõpetanud 54aastane Ester Meerja.

Aasta tagasi korraldas HikingEstonia rattaretke ümber Võrtsjärve, sellel aastal aga toimus 24 h kestvusretk ümber Eesti suurima sisejärve matkates. Enamik osalejaid kogunesid juba reede õhtul Veldemani puhkemajasse, ülejäänud matkajad aga liitusid laupäeva hommikul. Matkaks olid end valmis seadnud 12 matkajat koos retkejuhiga.

Laupäeva hommikul enne matka algust jagas Andrus meile veel nõuandeid ning püüdis meid kõige paremal moel motiveerida selleks eelolevaks seikluseks. Esimesed 30 km läbisime pea märkamatult ning rõõmsas tujus. Pikema peatuse tegime Mustlas, kus igaüks meist sai täiendada oma söögi- ja joogivarusid ning turgutada oma keha. Päeva teisel poolel liikusime Võrtsjärve lõunatipu poole, Pikasilla telkimisalal ootas meid ees Sandri valmistatud maitsev supp ning mõnus suplus Väike-Emajõe suudmes. Seljataha oli jäänud üle viiekümne kilomeetri. Kõik matkajad olid andnud endast parima sellel päeval!Veidi puhanud ja jõuvarusid kogunud, jätkasime oma teed kaheksa osalejaga.

Seitsmekümnendal kilomeetril olid puhkuse välja teeninud neli matkaselli. Ööpimedusse ja tähistaeva alla jäi veel edasi matkama neli hulljulget koos retkejuhiga. Tunnikese kestev vihmasadu ning veidi madalam õhutemperatuur meid siiski ei heidutanud. Need öötunnid olid meile kõigile parajalt pingutust nõudvad, kui ka emotsioone pakkuvad. Hommikune päikesetõus, esimesed päikesekiired ja kukkede kiremine taluhoovides andis lootust peagi lõppevale kestvusretkele. Kõige raskemaks osutusid viimased kuus kilomeetrit, kus jalad olid tinarasked ning väsimus võttis võimust. Aga neljakesi koos saime need raskused ületatud ja jõudsime õnnelikult finišisse!

Olime teel 25 h 15 min ning läbitud oli 109,5 km ja ring Võrtsjärvele oli peale tehtud! See kestvusretk andis juurde palju kogemusi edasisteks matkadeks, eneseületusi ja uusi toredaid sõpru. Aitäh, retkejuht Andrus Aus ning kõigile matkal osalejatele ja kaasaelajatele!

Täname kõiki osalejaid, Veldemanni puhkemaja, Pikasilla puhkeala, Värska Vesi, Maiasmokk, retkejuht Andrus Aus ja retkejuhi abi Sander Sõnajalg. Järgmine HikingEstonia 24tunni ja 100 km kestvusretk ümber Võrtsjärve toimub 3.-4. juuni 2022.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Submit To Receive Free Files!