Matk ümber Muhu saare August 2020

Osaleja Ülle kokkuvõte jalgsimatkast ümber Muhu saare:

MUHU on nagu suure venna väike vend. Et saarele ring peale saada, selleks kulus meil 4 päeva ja pea 100 km kõndimist. Igas päevas oli midagi, mis selle päeva eredamalt meelde jättis.

Ja nii see algas: Kuivastu sadamast Raugi külasse Asplivälja tallu, meie esimene öö telkides kadakate vahel, rõõmus pererahvas, palju Muhu värvides asju, suvemaja, mootorratas… Õhtul saun, hea söök, tutvumine ja lõbusad seltskonnamängud. Selle päeva pärliks sai Muhu Veinitalu , saime väga head punast veini ja suure pokaali siidrit ja maitsvat pitsat. Päeva sisse mahtus Lalli Liukivi oma looga, hobusekoplid, kiviaiad, loopealne rannik, ujumisi niipalju kui võimalik, oli palav…

Teise päeva eesmärk oli jõuda õhtuks Vanatoa turismitallu Koguva sadama lähedale. Päeva jooksul käidud-nähtud-tehtud: Üügu pank, ujumine Seaninas, Mõisaküla pood, koht kus aeg puhkab, aga kõik toimib. Rinsi õigeusu kirik nii seest kui väljast. Õhtul telkimine õunaaias, päikeseloojang Koguva sadamas, tasuta dringid, saun ja natuke luulet, väga hea õhtusöök ning üllatuskoogid Marika poolt.

Kolmas päev: eesmärk jõuda õhtuks Lõunaranna sadamasse. Hommikul Muhu muuseum, jaanalinnu farm oma eksootiliste loomadega, päike oli armutu ja tegime ujumise Väikese Väina tammi lähedal. Jalutuskäik läbi kanepipõllu, et jõuda Pädaste mõisa, mis minu jaoks oli väike pettumus, aga päeva naelaks oli ikkagi oma silmaga näha maanduvat helikopterit! Noor kopteripiloot Kaarel jagas töökogemust ja tegime selfid ja pildid. Nii me Lõunaranna sadamasse päeva lõpus kohale jõudsime, kus ootas meid väga lõbus peremees Olaf oma jutu ja wokipanni söökidega. Seekord siis saime magada linade vahel: kes vagunis, kes paadis, kes majas … Ujumist, sauna nii vihaga kui vihata. Päikeseloojangut ja kuupaistet öö pimeduses. Vapramatel jätkus pidu kauemaks.

Nii jõudis kätte neljas, viimane päev: eesmärk oli jõuda mingi aja pärast Kuivastu sadamasse. Pea kolme kilomeetri pikkune munakivitee, mis tundus nii lõputu… Kohtumine kohaliku Eestimaa mehe Matiga, kes rääkis meile oma elust ja olust ja muudest tegemistest. Nii me siis mööda lõputut teed Kuivastusse saimegi.

Muhu saar – hea elamiseks, hea olemiseks, hea külastamiseks. On koht kus aeg puhkab.
Väike saar, mida tasub külastada….

Vaata kogu pildigaleriidFacebook
Twitter
LinkedIn

Submit To Receive Free Files!