Oled sa mõnikord mõelnud, et tahaks rohkem veeta aega värskes õhus? End aktiivselt liigutada ja võib-olla ka mingil määral proovile panna, kuid ei ole veel leidnud seda tegevust, mis kõnetaks, ja päris spordimehe hinge võib olla ka sees ei ole. Sellisel juhul on matkamine just nimelt sulle. Tule liitu meie vahva matkaseltskonnaga ning saad üsna pea selgeks, et matkamine ei ole lihtsalt sport, isegi mitte vaid aktiivse puhkuse vorm, vaid lausa eluviis. Hoiatuseks tuleb kohe öelda, et matkamine on sõltuvust tekitav. Käid ühe korra ära ja tunned, et ilma matkamata enam ei oskagi.

Aga füüsiline vorm?

Kas matkamiseks ei pea olema väga heas füüsilises vormis, et kõik need mäetipud ära vallutada? Meie matkadega võid julgelt liituda ka siis, kui sa pole varem matkanud. Algajatel soovitame osa võtta matkadest, mis on 7-10 km pikad. Mäetippe on ka tore vallutada, aga HikingEstonia ei ole järjekordne matkaklubi, mis pakub matkasid ainult kõrgmägedesse mujal maailmas. Me ju kõik teame vanasõna – enne kui Pariisi lähed, käi Nuustakul ära – seepärast pakumegi me peamiselt jalgsimatkasid Tallinn-Harjumaal, suveperioodil ka üle Eesti.

Eesti loodus on võrratu ja pakub matkamiseks nii palju võimalusi igal aastaajal. Ei pea kartma, et igav hakkab või midagi pole vaadata. Nii väikese territooriumi kohta on Eesti maastike mitmekesisus Euroopas lausa ainulaadne. Lisaks hoolitsevad meie matkajuhid selle eest, et iga kord saaksime koha kohta ka midagi uut ja huvitavat teada.

Mis on matkale minnes oluline?

Kõige olulisem matkamise juures on riietus. Riietu vastavalt ilmale! Üks teine tuntud vanasõna ütleb, et pole olemas halba ilma, on vaid vale riietus. Täpselt nii ongi. Tuulekindel, kihiline riietus, talvisel ajal müts ja kindad, lisaks oleks hea, kui jalanõud oleks tugeva tallamustriga ning matk võib alata. Oma matkadel pakume me pauside ajal snäkke, magusat ja teed. Oma snäkid, võiku ja soe jook tulevad pauside ajal kasuks. Kindlasti võta kaasa ka hea tuju. Omalt poolt pakume seda juuredgi, aga hea oleks, kui saaksid oma hea tuju ka kaasa võtta. Ära karda, kui liitud matkagrupiga esimest korda ja tuled üksinda: võtame su avasüli vastu ja juba peale esimest matka leiad endale uusi sõpru, kellega uutele seiklustele vastu minna. Üsna pea avastad, et HikingEstonia on tore sõpruskond, kes soovib olla eeskujuks, et inimesed veedaksid looduses rohkem aega.

Meie eesmärk on olla stabiilne pakkudes tervislikku ja looduslähedast liikumist iganädalaste organiseeritud matkade näol. Kaunid paigad, toredad elamused ning hea seltskond on garanteeritud. HikingEstonia klubiliikmed on automaatselt kõik, kes meie Facebiiki lehe on pannud meeldivaks. Mingeid kohustusi ega liikmemaksu see kaasa ei too!

Matkadele on oodatud absoluutselt kõik, aga tempo hoidmiseks oleme me seadnud vanuse alampiiriks 12 eluaastat. Kõik nooremad matkahuvilised on oodatud osalema meie lastematkadel. Ka hästi käituvad koerad on meie matkaseltskonnaga liituma oodatud. Matkade ja kodukorra kohta loe lähemalt siit.